MEDIUS dla ekonomii społecznej!

Z przyjemnością informujemy, iż nasza Fundacja zawarła porozumienie z Kancelarią Ekonomii Społecznej Non Profit Sp. zo.o, na podstawie którego, zarówno Fundacja MEDIUS, jak i KES, będą działać na rzecz inicjowania tworzenia nowych przedsiębiorstw społecznych, podmiotów gospodarczych  oraz na rzecz wspierania już istniejących podmiotów ekonomii społecznych, przedsiębiorstw społecznych oraz podmiotów gospodarczych.

Oznacza to, że PES z naszego regionu będą mogły korzystać ze wsparcia doradczego świadczonego przez adwokatów oraz wykwalifikowane księgowe i kadrowe, w zakresie:

a)      doradztwo w zakresie prawnym, w tym m. in.:
– prowadzenie działalności gospodarczej, w tym także w ramach PS,
– prawne aspekty działania, w tym także w sferze ekonomii społecznej,
– podatki bezpośrednie i pośrednie w działalności,  także w ramach PES,
– obowiązki pracodawcy względem pracowników,

b)      doradztwo w zakresie księgowo-podatkowo-finansowym, w tym m.in:
– rachunkowość, w tym także PES,
– zobowiązania finansowe związane z prowadzoną działalnością,
– księgowość,
– płace i pochodne, ubezpieczenia społeczne,
– pozyskiwanie źródeł finansowania działalności wraz ze wsparciem w przygotowaniu wniosków,

c)      doradztwo w zakresie osobowym, w tym m. in:
– zarządzanie organizacją,
– zarządzanie pracownikami,
– zarządzanie konfliktem i rozwiązywanie konfliktów,

Jest to podstawowy katalog oferowanego wsparcia doradczego, ale każdorazowo zakres usługi doradczej dostosowywany jest do indywidualnych potrzeb klienta.

Fundacja MEDIUS
ul. Dubienka 2, Inowrocław